AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Curling Scores
AMJ Campbell Shorty Jenkins Classic
Sep 20 - 24, 2023
|
| Draw Sep 22 - 8:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Clancy Grandy Vancouver, BC |
![]() |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
| Eunjung Kim Gangneung, KOR |
0 | 0 | 0 | 4 | 2 | X | 6 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Clancy Grandy
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 7.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Eunjung Kim
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 8.54 |
| PA/G: | 4.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.91 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Clancy Grandy
| Games: | 76 |
| Record: | 44W - 32L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 4W - 4L |
| PF/G: | 8.25 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Eunjung Kim
| Games: | 98 |
| Record: | 72W - 26L |
| Extra Ends: | 1W - 2L |
| One-Point Games: | 5W - 5L |
| PF/G: | 8.55 |
| PA/G: | 5.35 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Scoring Records - Season
Clancy Grandy
Eunjung Kim
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 2nd End vs. Kristy Watling (Sep 9, 2023)
HIGH END SCORE: STEAL
> 5 in 6th End vs. Rui Wang (Oct 9, 2023)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 3rd End vs. Isabelle Ladouceur (Sep 17, 2023)
> 4 in 3rd End vs. Kristy Watling (Sep 9, 2023)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 3 in 8th End vs. Eun ji Gim (Jun 28, 2023)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















