World Curling Report

Curling Scores

M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Sat, Dec 14 -- 11:00pm ET
Nyman Final
Zou (8)
Calvert Final
van Dorp (7)
Dropkin Final
Schnider (8)
Glukhov Final
Kim (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 5:30pm NT
Hasselborg Final
Jones (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 15 -- 7:00pm ET
Kovaleva Final
Han (7)
Jentsch Final
Brown (8)
Bear Final
Kanai (7)
Kim Final
Schori (6)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 11:00am ET
Naugler  
Kaeser  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 9:00am MT
Rogers  
Delorey  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm MT
Slattery Final
Daniels (9)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Thompson Final
Steele (8)
Ouellette Final
O'Leary (10)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Thompson (8)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 5:00pm AT
Myketyn-Driscoll Final
Day (9)
Jones Final
Moore (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Cheal Final
Halle (8)
Berube Final
Bornais (EE)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm CT
Mouck Final
Baker (EE)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Robertson Final
Cannon (9)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Gauthier Final
Birchard (9)
Walter Final
Bale (9)
Smith 10  Final
Dilello (9)
Wickman Final
Bohn 11  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm CT
Mitchell Final
Tisdale (9)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Parsons Final
Brown (8)
M: Manitoba Viterra - West 2 Regional
Virden, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Dunbar Final
Freeman (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread Final
Hayman (7)
Morlock Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky Final
Lis (6)
Cheung Final
Cramer 10  (6)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao Final
Bevan-Stewart (6)
Jackson Final
Zimmerman 10  (5)
M: Manitoba Viterra - East Regional
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Friesen Final
Foster (10)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  
Season: 2019-20Go To This Week | <<<< >>>>
WCF WORLD TEAM RANKING: WOMEN
Rankings Include Best 2 results this season plus 100% of last season's points.
Rank Team LocationYTDTOTAL
1. Tracy FleuryManitoba87.876347.685
2. Eve MuirheadScotland82.324278.433
3. Un-Chi GimKorea77.515208.507
  >>> KW Fall Classic (37.672)
4. Silvana TirinzoniSwitzerland75.437550.972
5. Satsuki FujisawaJapan72.796346.376
6. Jennifer JonesManitoba70.312432.958
7. Anna HasselborgSweden70.015556.225
8. Yilun JiangChina68.554209.262
9. Kelsey RocqueAlberta66.404216.803
10. Kerri EinarsonManitoba57.361554.316
11. Jie MeiChina56.148210.695
12. Alina KovalevaRussia53.082191.433
  >>> The Good Times Bonspiel (13.947)
13. Megan BalsdonOntario52.820186.110
  >>> KW Fall Classic (27.626)
14. Anna SidorovaRussia51.609226.544
15. Sayaka YoshimuraJapan48.703260.136
  >>> KW Fall Classic (15.069)
16. Daniela JentschGermany45.239196.693
17. Chelsea CareyAlberta42.065365.637
18. Tori KoanaJapan41.580118.960
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (14.949)
19. Theresa CannonManitoba41.026230.955
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (19.346)
20. Lauren HortonOntario40.263117.311
  >>> KW Fall Classic (15.069)
21. Rachel HomanOntario39.843569.558
22. Beth PetersonManitoba37.470153.301
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (10.553)
23. Laura WalkerAlberta34.985151.798
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (26.381)
24. Suzanne BirtPrince Edward Island32.225148.955
25. Kerry GalushaNorthwest Territories31.274104.441
26. Jestyn MurphyOntario30.795182.376
  >>> KW Fall Classic (21.347)
27. Sophie JacksonScotland30.795104.314
  >>> KW Fall Classic (21.347)
28. EunJung KimKorea30.614170.572
29. Hollie DuncanOntario28.711161.224
30. Seina NakajimaJapan28.481215.444
  >>> KW Fall Classic (3.767)
31. Elena SternSwitzerland27.978233.759
32. Nina RothUnited States23.911205.175
  >>> Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships (20.395)
33. Casey ScheideggerAlberta22.944299.365
34. Robyn SilvernagleSaskatchewan22.944297.607
35. Darcy RobertsonManitoba22.02599.579
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (10.553)
36. Kayla SkrlikAlberta21.88754.998
  >>> The Good Times Bonspiel (19.019)
37. Kira BruntonNorthern Ontario21.36735.864
  >>> KW Fall Classic (15.069)
38. Kaitlyn JonesOntario20.489134.769
  >>> KW Fall Classic (15.069)
39. Kristen RyanBritish Columbia18.84838.416
40. Cassie PotterMinnesota14.95619.505
  >>> Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships (14.956)
41. Abby AcklandManitoba14.94978.059
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (14.949)
42. Laurie St-GeorgesQuebec14.26759.218
  >>> Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships (11.557)
43. Sarah DanielsBritish Columbia13.82242.795
44. Irene SchoriSwitzerland11.71889.221
45. Kim RhymeMinnesota11.55725.672
  >>> Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships (11.557)
46. Sherry AndersonSaskatchewan11.472105.910
47. Jodi VaughanAlberta10.77769.884
  >>> The Good Times Bonspiel (10.777)
48. Kaitlin StubbsAlberta10.77726.169
  >>> The Good Times Bonspiel (10.777)
49. Lindsay HudymaBritish Columbia10.68150.201
50. Karla ThompsonBritish Columbia10.68121.339
51. Isabella WranaSweden10.180211.075
52. Binia FeltscherSwitzerland9.814181.932
53. Jamie SinclairNorth Carolina9.741114.595
54. Chrissy CadorinOntario9.74178.579
55. Kristen StreifelSaskatchewan8.60468.219
56. Selena SturmayAlberta8.60447.941
57. Sarah WarkBritish Columbia8.604103.557
58. Michelle EnglotSaskatchewan8.60420.163
59. Corryn BrownBritish Columbia8.604137.446
60. Veronica ZapponeItaly8.56919.139
61. Susan FroudOntario8.13059.019
62. Marla SherrerAlberta7.60737.456
  >>> The Good Times Bonspiel (7.607)
63. Diana MargarianRussia7.60710.458
  >>> The Good Times Bonspiel (7.607)
64. Anna KubeskovaCzech Republic7.28368.769
  >>> KW Fall Classic (3.767)
65. Jennifer HarveyOntario7.03137.587
66. Jacqueline HarrisonOntario6.91656.966
  >>> KW Fall Classic (3.767)
67. Danielle InglisOntario6.29877.446
68. Sierra SutherlandOntario6.29815.986
69. Ashley HowardSaskatchewan5.73651.756
70. Breanna RozonOntario5.03346.510
  >>> KW Fall Classic (1.884)
71. Heather HeggestadOntario5.03331.720
  >>> KW Fall Classic (1.884)
72. Teryn BerlandoAlberta4.7709.110
  >>> The Good Times Bonspiel (1.902)
73. Stephanie SennekerMichigan4.59464.767
  >>> KW Fall Classic (1.884)
74. Marie-Elaine LittleOntario3.7676.716
  >>> KW Fall Classic (3.767)
75. Cathy AuldOntario3.51690.713
76. Cecilia FranssonSweden3.1499.160
77. Melissa PierceAlberta2.86823.149
78. Ashley KalkAlberta2.86817.217
79. Sherry JustSaskatchewan2.86819.389
80. Leslie HammondAlberta2.86816.267
81. Jennifer Clark-RouireManitoba2.63893.518
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (2.638)
82. Ann PodollNorth Dakota2.63814.970
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (2.638)
83. Kristy WatlingManitoba2.63888.847
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (2.638)
84. Vlada RumiantsevaRussia2.22137.646
85. Madison BearMinnesota2.04043.712
  >>> Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships (2.040)
86. Mizuki HaraJapan2.0112.011
87. Miki HayashiJapan2.0112.011
88. Krysta HilkerAlberta1.90219.513
  >>> The Good Times Bonspiel (1.902)
89. Diane GushulakBritish Columbia1.88529.021
90. Kayte GylesBritish Columbia1.8855.156
91. Chelsea BrandwoodOntario1.88492.864
  >>> KW Fall Classic (1.884)
92. Kirsten MarshallOntario1.88430.206
  >>> KW Fall Classic (1.884)
93. Mackenzie KiemeleOntario1.8841.884
  >>> KW Fall Classic (1.884)
94. Mackenzie ZachariasManitoba1.81631.011
95. Meghan WalterManitoba1.3193.824
  >>> Mother Club Fall Curling Classic (1.319)
96. Cora FarrellMinnesota1.02033.977
  >>> Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships (1.020)
97. Christine McMakinMinnesota1.0209.075
  >>> Beyer & Simonson US Open of Curling - Championships (1.020)
98. Hollie VincentAlberta0.9510.951
  >>> The Good Times Bonspiel (0.951)
99. Ami TonozakiJapan0.0000.000
100. Maureen BroderOntario0.0001.270
101. Sena TamuraJapan0.0000.000
102. Ekaterina TelnovaRussia0.0001.283
103. Lauren FergusonPrince Edward Island0.0001.348
104. Misaki TanakaJapan0.0001.515
105. Mayu MinamiJapan0.0001.460
106. Marta PlutaPoland0.0001.457
107. Talyia ToberManitoba0.0001.262
108. Eliza StabulnieceLatvia0.0001.344
109. Ashton SimardAlberta0.0001.023
110. Lauren WagnerAustralia0.0000.917
111. Veronica BernardOntario0.0000.867
112. Virginia JacksonNova Scotia0.0000.804
113. Michala NadherovaCzech Republic0.0000.730
114. Minori KakuharaJapan0.0000.922
115. Krystal EnglotSaskatchewan0.0000.933
116. Misako KawahiraJapan0.0001.515
117. Yuri SuzukiJapan0.0000.000
118. Sitora AlliyarovaKazakhstan0.0000.943
119. Gabriela KajanovaSlovakia0.0001.042
120. Risa TsujimuraJapan0.0000.000
121. Miori NakamuraJapan0.0002.817
122. Lisa DaviesQuebec0.0002.771
123. Ma Yun YanChina0.0000.000
124. Melissa MorrowPrince Edward Island0.0002.654
125. Lisa FarnellEngland0.0002.949
126. Anne ShibuyaBrazil0.0002.982
127. Isabelle LadouceurOntario0.0003.777
128. Wendy DunneNewfoundland / Labrador0.0003.723
129. Elina VirtaalaFinland0.0003.613
130. Jennifer ScottAlberta0.0003.377
131. Skylar AckermanSaskatchewan0.0002.589
132. Celine SchwizgebelSwitzerland0.0002.495
133. Eun-jin OhKorea0.0001.838
134. Mackenzie GlynnNewfoundland / Labrador0.0001.804
135. Mackenzie MitchellNewfoundland / Labrador0.0001.804
136. Momoha TabataJapan0.0000.729
137. Marharyta DziashukBelarus0.0001.872
138. Chenyi WangChina0.0000.000
139. Cally MooreNova Scotia0.0002.194
140. Jessica WytrychowskiAlberta0.0000.000
141. Kim WoodsOntario0.0000.000
142. Jade BloorSaskatchewan0.0001.556
143. Kaila BuchyBritish Columbia0.0000.726
144. Mariah ColoumbeBritish Columbia0.0000.000
145. Bella CroisierNorthern Ontario0.0000.000
146. Heidi LinChinese Taipei0.0000.000
147. Mary DayNova Scotia0.0000.000
148. Adriana CamarenaMexico0.0000.000
149. Melinda BrownNew Brunswick0.0000.000
150. Mubarkah Al-AbdullaQatar0.0000.000
151. Anastasia BabarykinaRussia0.0000.000
152. Emily Bowles0.0000.000
153. Tana MartinAlberta0.0000.000
154. Abby DescheneOntario0.0000.000
155. Norma DouglassAlberta0.0000.000
156. Stephanie LeeChinese Taipei0.0000.000
157. Sari KanbayashiJapan0.0000.000
158. Xinlong KangChina0.0000.000
159. Motoko KawahiraJapan0.0000.000
160. Yanan GuoChina0.0000.000
161. Sharon LevesqueNew Brunswick0.0000.000
162. Sarah FletcherOntario0.0000.000
163. Miyako FujisakiJapan0.0000.000
164. Serena Gray-WithersManitoba0.0000.000
165. Eirin MesloeNorway0.0000.000
166. Zuzana PaulovaCzech Republic0.0000.073
167. Elysa CroughAlberta0.0000.230
168. Jessica RutterManitoba0.0000.000
169. Rhiley QuinnAlberta0.0000.000
170. Judy RossNew Brunswick0.0000.185
171. Eli SkaslienNorway0.0000.000
172. Jennalee JohnsonMinnesota0.0000.446
173. Lynn LeeAlberta0.0000.000
174. Kyla ThiesSaskatchewan0.0000.709
175. Lorraine ArguinSaskatchewan0.0000.665
176. Shelly GrahamNew Brunswick0.0000.664
177. Lauren BarronNewfoundland / Labrador0.0000.177
178. Berivan PolatTurkey0.0000.000
179. Layna PohlodBritish Columbia0.0000.000
180. Galina PoddubnayaRussia0.0000.000
181. Tanya PhillipsNova Scotia0.0000.000
182. Elaine OsmachenkoSaskatchewan0.0000.000
183. Krista FlanaganNova Scotia0.0000.083
184. Natalia SverzhinskayaBelarus0.0000.151
185. Sandy ComeauNew Brunswick0.0000.166
186. Kaja Liik-TammEstonia0.0000.162
187. Nola ZingelAlberta0.0000.159
188. Rachel SteeleOntario0.0000.000
189. Meini WangChina0.00013.199
190. Lorraine SchneiderSaskatchewan0.00024.882
191. Veronica SmithPrince Edward Island0.00024.523
192. Kim SlatteryBritish Columbia0.00024.171
193. Jana TisdaleSaskatchewan0.00023.121
194. Krysta BurnsNorthern Ontario0.00024.896
195. Ashley ThevenotSaskatchewan0.00025.460
196. Dorottya PalancsaHungary0.00029.628
197. Tova SundbergSweden0.00028.283
198. Rae Ann WilliamsonSaskatchewan0.00025.980
199. Siyu HanChina0.00025.650
200. Iveta Stasa-SarsuneLatvia0.00022.929
201. Hanna AndersonSaskatchewan0.00021.740
202. Brett BarberSaskatchewan0.00018.592
203. Corrie HuerlimannSwitzerland0.00018.230
204. Julie HastingsOntario0.00017.840
205. Janelle VachonManitoba0.00017.524
206. Theresa BreenNova Scotia0.00018.649
207. Marie TurmannEstonia0.00020.057
208. Dailene PewarchukBritish Columbia0.00021.409
209. Sarah MallaisNew Brunswick0.00021.098
210. Marianne RorvikNorway0.00020.841
211. Maria LarssonSweden0.00020.792
212. Julie SelvaisAlberta0.00029.849
213. Mandy SelzerSaskatchewan0.00030.777
214. Andrea CrawfordNew Brunswick0.00067.189
215. Sylvie QuillianNew Brunswick0.00063.563
216. Penny BarkerSaskatchewan0.00059.747
217. Selina WitschonkeSwitzerland0.00055.673
218. Yu HanChina0.00067.624
219. Jill BrothersNova Scotia0.00071.824
220. Min Ji KimKorea0.000184.423
221. Amber HollandSaskatchewan0.000109.709
222. Krista McCarvilleNorthern Ontario0.000104.675
223. Mary-Anne ArsenaultNova Scotia0.00080.808
224. Julie McEvoyNova Scotia0.00054.783
225. Colleen JonesNova Scotia0.00053.516
226. Sherry AndersonSaskatchewan0.00037.620
227. Mary Myketyn-DriscollNova Scotia0.00035.917
228. Abby MarksAlberta0.00035.564
229. Jessica MitchellSaskatchewan0.00034.963
230. Cheryl BernardAlberta0.00040.208
231. Nicky KaufmanAlberta0.00042.287
232. Tanya HilliardNova Scotia0.00051.773
233. Katelyn WasylkiwOntario0.00050.315
234. Brette RichardsBritish Columbia0.00044.964
235. Julie TippinQuebec0.00044.183
236. Maggie WilsonScotland0.00016.511
237. Shalon FlemingSaskatchewan0.00016.408
238. Andrea SchoeppGermany0.0006.252
239. Virginija PaulauskaiteLithuania0.0006.170
240. Asta VaicekonyteLithuania0.0006.170
241. Nora WuestSwitzerland0.0006.092
242. Stacie CurtisNewfoundland / Labrador0.0006.319
243. Triin MadissonEstonia0.0006.417
244. Glenys BakkerAlberta0.0007.281
245. Beth FarmerScotland0.0007.268
246. Terry UrselManitoba0.0006.953
247. Colleen MadoniaOntario0.0006.787
248. Mathilde HalseDenmark0.0006.089
249. Ryleigh BakkerAlberta0.0005.843
250. Amanda PowerNova Scotia0.0004.865
251. Kimberly TuckOntario0.0004.726
252. Heather StrongNewfoundland / Labrador0.0004.313
253. Karen CousinsNew Brunswick0.0004.185
254. Emily DeschenesOntario0.0004.915
255. Sherry MiddaughOntario0.0005.100
256. Adele KezamaAlberta0.0005.837
257. Lori EddyNunavut0.0005.501
258. Lisa HaleManitoba0.0005.193
259. Holly JamiesonAlberta0.0005.146
260. Hailey BeaudryOntario0.0007.988
261. Asuka KanaiJapan0.0008.163
262. Taylour Stevens0.00012.899
263. Amy MacDonaldScotland0.00012.800
264. Morgayne EbyBritish Columbia0.00012.403
265. Deb McCreanorManitoba0.00012.370
266. Milija SullanmaaFinland0.00013.727
267. Mary MattatallNova Scotia0.00013.906
268. Tiffany SteuberAlberta0.00015.022
269. Maia RamsfjellNorway0.00014.833
270. Justine ComeauNew Brunswick0.00014.821
271. Rebecca Wichers-SchreurOntario0.00013.910
272. Rachel WorkinNorth Dakota0.00012.332
273. Kellie StiksmaAlberta0.00012.008
274. Brenna CochraneOntario0.0009.551
275. Dilsat YildizTurkey0.0009.153
276. Colleen PinkneyNova Scotia0.0008.530
277. Ling-Yue HungHong Kong0.0008.482
278. Susan DudtPennsylvania0.0009.700
279. Abbey KitchensNorth Dakota0.0009.799
280. Ieva RudziteLatvia0.00011.150
281. Kristy McDonaldManitoba0.00010.671
282. Amanda ColterNova Scotia0.00010.384
283. Oihane OtaegiSpain0.0004.038
View Last Season 
 

Curling Scores

M: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M4 -- Sat, Dec 14 -- 11:00pm ET
Nyman Final
Zou (8)
Calvert Final
van Dorp (7)
Dropkin Final
Schnider (8)
Glukhov Final
Kim (7)
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 5:30pm NT
Hasselborg Final
Jones (7)
M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm NT
Edin Final
Jacobs (7)
W: China Open
Tianjin, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W6 -- Sun, Dec 15 -- 7:00pm ET
Kovaleva Final
Han (7)
Jentsch Final
Brown (8)
Bear Final
Kanai (7)
Kim Final
Schori (6)
M: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 11:00am ET
Naugler  
Kaeser  
W: NWTCA Junior Men's Curling Championship
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Mon, Dec 16 -- 9:00am MT
Rogers  
Delorey  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm MT
Slattery Final
Daniels (9)
M: Nova Scotia Deloitte Tankard Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Thompson Final
Steele (8)
Ouellette Final
O'Leary (10)
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm PT
Gagnon Final
Thompson (8)
W: Nova Scotia Scotties Qualifier
Berwick, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Sun, Dec 15 -- 5:00pm AT
Myketyn-Driscoll Final
Day (9)
Jones Final
Moore (8)
M: Quebec Tankard Qualifier
, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 11 -- Sun, Dec 15 -- 4:00pm ET
Cheal Final
Halle (8)
Berube Final
Bornais (EE)
M: Manitoba Viterra - West 1 Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sun, Dec 15 -- 2:00pm CT
Mouck Final
Baker (EE)
W: Manitoba Scotties - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Robertson Final
Cannon (9)
M: Manitoba Viterra - Winnipeg Regional
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:00pm CT
Gauthier Final
Birchard (9)
Walter Final
Bale (9)
Smith 10  Final
Dilello (9)
Wickman Final
Bohn 11  (10)
W: Saskatchewan Women's Challenge
Unity, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Sun, Dec 15 -- 1:30pm CT
Mitchell Final
Tisdale (9)
M: Manitoba Viterra - North Regional
Thompson, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Parsons Final
Brown (8)
M: Manitoba Viterra - West 2 Regional
Virden, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Dunbar Final
Freeman (10)
: Augustana U15 Open
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Whitbread Final
Hayman (7)
Morlock Final
Burton (7)
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Lozinsky Final
Lis (6)
Cheung Final
Cramer 10  (6)
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 12:00pm MT
Yambao Final
Bevan-Stewart (6)
Jackson Final
Zimmerman 10  (5)
M: Manitoba Viterra - East Regional
Selkirk, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Friesen Final
Foster (10)
M: BC Men's Kootenay Playdown
Kimberley, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 10:00pm ET
Medford Final
Salviulo (6)
M: Manitoba Viterra - South 2 Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sun, Dec 15 -- 10:00am CT
Gitzel Final
Muntain (8)
W: Manitoba Scotties - West Regional
Neepawa, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 6:00pm CT
Ursel 14  Final
Hale (3)
M: Dumfries Challenger Series
Dumfries, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 15 -- 11:45am GMT
Lottenbach Final
Whyte (6)
Gallacher Final
Muirhead (7)
M: BC Men's Vancouver Island Playdown
Lake Cowichan, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm PT
Jackson Final
Craig (EE)
M: Manitoba Viterra - South 1 Regional
Baldur, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm CT
North Final
Van Kommer (5)
Oleson Final
Thomson (8)
M: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 8:00pm ET
Grabowski Final
Murray (8)
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 5:00pm ET
Olsen Final
Wood (EE)
W: 2020 USCA Junior Qualifier #3
Centerville, WI
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 7:00pm CT
Viau  
Kitchens  
W: Manitoba Scotties - South Regional
Steinbach, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Dec 14 -- 2:00pm CT
Clark-Rouire Final
Zacharias (6)
M: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Sat, Dec 14 -- 2:30pm ET
Naugler Final
Kaeser (8)
W: Arctic Winter Games Qualifier
Yellowknife, NT
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Dec 14 -- 8:30am MT
Bain Final
Rogers (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Anna Hasselborg wins Boost National

Anna Hasselborg wins Boost National

Anna Hasselborg (Sundbyberg, Sweden) wins the Boost National, defeating Jennifer Jones (Winnipeg, MB) 7-3 at the CBS Arena in Conception Bay South, Newfoundland & Labrador.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑