Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 2:00am ET
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 10:00pm ET
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- C Event

Jan 8 - 11, 2015
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central European Time (CET)
Evgeniy Demkina

Sanna Puustinen
D8 - Sat 8:30am
Loser to Consolation
SCORES
  [65]
Ursi Hegner

D5 - Fri 1:30pm
Loser to Consolation
SCORES
 
  [59]

Ursi Hegner

Ursi Hegner
D11 - Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [73]
Nina Roth

Imogen Oona Lehmann

Nina Roth
D9 - Sat 11:00am
Loser Out
SCORES
  [66]

Nina Roth
D12 - Sat 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [79]

D7 - Fri 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [60]

Nina Roth
Qualifier

Elena Stern
Melanie Barbezat

Isabelle Maillard

D8 - Sat 8:30am
Loser to Consolation
SCORES
  [67]

Jonna McManus

Jonna McManus
D11 - Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [74]

Jonna McManus

Anna Kubeskova
D12 - Sat 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [80]

Jana Stritt
D9 - Sat 11:00am
Loser Out
SCORES
  [68]

Noemi Volkle
Qualifier

D5 - Fri 1:30pm
Loser Out
SCORES
  [61]

Noemi Volkle
D11 - Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [75]

Lauren Gray

Noemi Volkle
Lauren Gray

Anna Hasselborg

Jennifer Martin
D9 - Sat 11:00am
Loser Out
SCORES
  [69]

Anna Hasselborg

D6 - Fri 5:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [62]

Mari Motohashi
D11 - Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [76]

Anna Hasselborg

Mari Motohashi
Angelina Jensen

Lene Nielsen
D12 - Sat 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [81]

D8 - Sat 8:30am
Loser to Consolation
SCORES
  [70]

Fabienne Furbringer
Qualifier

Fabienne Furbringer
D11 - Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [77]

Fabienne Furbringer

Olga Zharkova

Hannah Fleming

Adonia Brunner
D9 - Sat 11:00am
Loser Out
SCORES
  [71]

Adonia Brunner

D7 - Fri 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [63]

Adonia Brunner

Linda Klimova
D11 - Sat 7:00pm
Loser Out
SCORES
  [78]
Michele Jaeggi

Daniela Driendl

Alisha Mathis
D8 - Sat 8:30am
Loser to Consolation
SCORES
  [72]

Michele Jaeggi
D12 - Sat 8:00pm
Loser Out
SCORES
  [82]

D6 - Fri 5:00pm
Loser to Consolation
SCORES
  [64]

Michele Jaeggi
Qualifier

Michele Jaeggi
Silvana Tirinzoni

Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 3:00am AT
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 11:00pm AT
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue (photo by Anil Mungal) of St John's won 6-2 over Halifax's Matthew Manuel to continue winning streak to start 2020 season in the Atlantic bubble.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑