World Curling Report

Curling Scores

W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 5:00pm MT
Walker Final
Rocque (9)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Jan 26 -- 7:30pm CT
Anderson 6th
Howard
Williamson 6th
Englot
Streifel 6th
Barker
Holland 6th
Selzer
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault Final
Jones (9)
CHAMPION:
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford Final
Quillian (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge Final
Bedard (9)
CHAMPION:
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges Final
Verreault (10)
CHAMPION:
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
CHAMPION:
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
CHAMPION:
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- Scores

Jan 8 - 11, 2015

<<<<  >>>>
Fri, Jan 9 -- 8:30am -- Times shown as Central European Time (CET)

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Alina Paetz
Baden Regio, SUI
     0  0  1  0  1  1  2  X  5  
Linda Klimova
Prague, CZE
   0  1  0  1  0  0  0  X  2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Alina
Paetz
Third:
Player Photo
Nadine
Lehmann
Second:
Player Photo
Marisa
Winkelhausen
Lead:
Player Photo
Nicole
Schwaegli
Skip:
Player Photo
Linda
Klimova
Third:
Player Photo
Kamila
Mulacova
Second:
Player Photo
Katerina
Urbanova
Lead:
No Photo
Katerina
Samueliova


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Olga Zharkova
Moscow, RUS
   1  0  0  0  3  0  3  X  7  
Elena Stern
Wetzikon, SWE
     0  1  0  1  0  1  0  X  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Olga
Zharkova
Third:
Player Photo
Julia
Portunova
Second:
Player Photo
Galina
Arsenkina
Lead:
Player Photo
Julia
Guzieva
Skip:
Player Photo
Elena
Stern
Third:
Player Photo
Anna
Stern
Second:
Player Photo
Noelle
Iseli
Lead:
Player Photo
Tanja
Schwegler


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
EunJung Kim
Uiseong, KOR
     0  1  0  2  1  0  3  X  7  
Adonia Brunner
St. Gallen, SUI
   1  0  1  0  0  1  0  X  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
EunJung
Kim
Third:
Player Photo
KyeongAe
Kim
Second:
Player Photo
SeonYeong
Kim
Lead:
Player Photo
YeongMi
Kim
Fourth:
Player Photo
Flurine
Kobler
Skip:
Player Photo
Adonia
Brunner
Second:
No Photo
Laura
Engler
Lead:
Player Photo
Gisele
Beuchat


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Lene Nielsen
Hvidovre, DEN
   1  0  1  1  0  1  0  0  4  
Silvana Tirinzoni
Aarau, SUI
     0  2  0  0  2  0  0  5  9  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Lene
Nielsen
Third:
Player Photo
Jeanne
Ellegaard
Second:
No Photo
Stefanie
Risdal Nielsen
Lead:
No Photo
Charlotte
Clemmensen
Skip:
Player Photo
Silvana
Tirinzoni
Third:
Player Photo
Manuela
Siegrist
Second:
Player Photo
Esther
Neuenschwander
Lead:
Player Photo
Marlene
Albrecht


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Sanna Puustinen
Hyvinkaa, FIN
     0  0  0  0  3  2  0  X  5  
Daniela Driendl
Fuessen, GER
   0  2  3  1  0  0  2  X  8  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Sanna
Puustinen
Third:
Player Photo
Heidi
Hossi
Second:
Player Photo
Oona
Kauste
Lead:
No Photo
Marjo
Hippi
Skip:
Player Photo
Daniela
Driendl
Third:
Player Photo
Martina
Linder
Second:
Player Photo
Marika
Trettin
Lead:
Player Photo
Analena
Jentsch


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Anna Hasselborg
Sundbyberg, SWE
     1  0  5  0  1  1  X    8  
Ursi Hegner
Uzwil, SUI
   0  1  0  1  0  0  X    2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Anna
Hasselborg
Third:
Player Photo
Agnes
Knochenhauer
Second:
Player Photo
Karin
Rudstrom
Lead:
Player Photo
Zandra
Flyg
Skip:
Player Photo
Ursi
Hegner
Third:
Player Photo
Nina
Ledergerber
Second:
No Photo
Chantal
Bugnon
Lead:
Player Photo
Claudia
Baumann


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Jana Stritt
Bern, SUI
     0  0  1  1  1  0  0  X  3  
Hannah Fleming
Lockerbie, SCO
   1  1  0  0  0  1  2  X  5  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
No Photo
Jana
Stritt
Third:
Player Photo
Stefanie
Berset
Second:
No Photo
Joelle
Lutz
Lead:
No Photo
Sophia
Piccinni
Skip:
Player Photo
Hannah
Fleming
Third:
Player Photo
Lorna
Vevers
Second:
Player Photo
Alice
Spence
Lead:
Player Photo
Abigail
Brown


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Lisa Gisler
Glarus, SUI
   2  0  2  1  0  0  3  X  8  
Noemi Volkle
Biel, SUI
     0  2  0  0  0  1  0  X  3  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Fourth:
Player Photo
Briar
Huerlimann
Skip:
Player Photo
Lisa
Gisler
Second:
Player Photo
Rahel
Thoma
Lead:
Player Photo
Corina
Mani
Skip:
No Photo
Noemi
Volkle
Third:
No Photo
Aline
Fellmann
Second:
Player Photo
Roxanne
Heritier
Lead:
No Photo
Amandine
Delay


Show All Draws/Games

Curling Scores

W: Alberta Scotties
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 5:00pm MT
Walker Final
Rocque (9)
W: Viterra Saskatchewan Scotties
Melville, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sun, Jan 26 -- 7:30pm CT
Anderson 6th
Howard
Williamson 6th
Englot
Streifel 6th
Barker
Holland 6th
Selzer
W: Nova Scotia Scotties
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:30pm AT
Arsenault Final
Jones (9)
CHAMPION:
W: New Brunswick Scotties
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 2:00pm AT
Crawford Final
Quillian (9)
CHAMPION:
M: WFG Quebec Tankard
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 1:30pm ET
Roberge Final
Bedard (9)
CHAMPION:
W: Quebec Scotties
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 12:00pm ET
St-Georges Final
Verreault (10)
CHAMPION:
M: Deloitte Nova Scotia Tankard
Dartmouth, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 9:00am AT
Murphy 10  Final
Thompson (9)
CHAMPION:
W: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Farmer Final
Bryce (10)
CHAMPION:
M: Scottish Curling Junior Championships
Aberdeen, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Jan 26 -- 3:00pm GMT
Craik Final
Gallacher (10)
CHAMPION:
W: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schultz  
Holt  
M: Alaska Club Championships
Anchorage, AK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Jan 25 -- 7:00pm AKT
Schommer 4th
Robertson
M: TBayTel Major League of Curling
Thunder Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 12 -- Wed, Jan 8 -- 9:00pm ET
Henderson Final
Rosengren (6)
Burgess Final
Bonot (7)
Vellinga Final
McCarville (4)
Weiss Final
Hackner (6)
Morrissette 12  Final
Fossum (4)
Duzier Final
McCarville (8)
Mikkelsen Final
Johnston (8)
M: Yukon Men's Championship
Whitehorse, YK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Jan 24 -- 9:00am PT
Stuart  
Scoffin  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy wins Deloitte Nova Scotia Tankard

Jamie Murphy (Halifax) wins the Deloitte Nova Scotia Tankard, defeating Kendal Thompson (Halifax) 10-4 at the Dartmouth Curling Club in Dartmouth, Nova Scotia.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑