World Curling Report

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Tue, Nov 19 -- 9:00am CET
SWE Final
RUS (6)
NOR Final
SUI (8)
GER Final
SCO (7)
ENG Final
ITA (6)
DEN Final
NED (10)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO Final
SWE 11  (9)
CZE Final
RUS (8)
EST Final
GER (EE)
DEN Final
LAT (9)
SUI 11  Final
NOR (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Tue, Nov 19 -- 9:00am CET
HUN Final
ESP (10)
SVK Final
BUL 10  (EE)
FRA Final
ISR (EE)
WAL Final
CZE 10  (8)
LAT Final
LTU (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU Final
ITA (8)
POL Final
FIN 10  (9)
ENG Final
HUN (8)
SVK Final
ESP (10)
TUR Final
BLR (9)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meridian Canadian Open -- Teams

Jan 16 - 21, 2018
Carruthers


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Reid
Carruthers
Third
Player Photo
Braeden
Moskowy
Second
Player Photo
Derek
Samagalski
Lead
Player Photo
Colin
Hodgson
De Cruz


Geneva
Switzerland

Fourth
Player Photo
Benoit
Schwarz
Third
Player Photo
Claudio
Paetz
Skip
Player Photo
Peter
De Cruz
Lead
Player Photo
Valentin
Tanner
Edin


Karlstad
Sweden

Skip
Player Photo
Niklas
Edin
Third
Player Photo
Oskar
Eriksson
Second
Player Photo
Rasmus
Wrana
Lead
Player Photo
Christoffer
Sundgren
Epping


Toronto
Ontario

Skip
Player Photo
John
Epping
Third
Player Photo
Mathew
Camm
Second
Player Photo
Patrick
Janssen
Lead
Player Photo
Tim
March
Gunnlaugson


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Jason
Gunnlaugson
Third
Player Photo
Alex
Forrest
Second
Player Photo
Ian
McMillan
Lead
Player Photo
Connor
Njegovan
Gushue


St. John's
Newfoundland / Labrador

Skip
Player Photo
Brad
Gushue
Third
Player Photo
Mark
Nichols
Second
Player Photo
Brett
Gallant
Lead
Player Photo
Geoff
Walker
Jacobs


Sault Ste Marie
Ontario

Skip
Player Photo
Brad
Jacobs
Third
Player Photo
Ryan
Fry
Second
Player Photo
E.J.
Harnden
Lead
Player Photo
Ryan
Harnden
Kim


Uiseong
Korea

Skip
Player Photo
Chang-Min
Kim
Third
Player Photo
Se Hyeon
Seong
Second
Player Photo
Eun Soo
Oh
Lead
Player Photo
Ki Bok
Lee
Koe


Calgary
Alberta

Skip
Player Photo
Kevin
Koe
Third
Player Photo
Marc
Kennedy
Second
Player Photo
Brent
Laing
Lead
Player Photo
Ben
Hebert
Team Bottcher


Edmonton
Alberta

Skip
Player Photo
Steve
Laycock
Third
Player Photo
Darren
Moulding
Second
Player Photo
Bradley
Thiessen
Lead
Player Photo
Karrick
Martin
Liu


Harbin
China

Skip
Player Photo
Rui
Liu
Third
Player Photo
Xiao Ming
Xu
Second
Player Photo
Dongxu
Jiang
Lead
Player Photo
Jia Liang
Zang
McEwen


Winnipeg
Manitoba

Skip
Player Photo
Mike
McEwen
Third
Player Photo
B.J.
Neufeld
Second
Player Photo
Matt
Wozniak
Lead
Player Photo
Denni
Neufeld
Morris


Vernon
British Columbia

Fourth
Player Photo
Matt
Dunstone
Skip
Player Photo
John
Morris
Second
Player Photo
Catlin
Schneider
Lead
Player Photo
Don
Bartlett
Mouat


Edinburgh
Scotland

Skip
Player Photo
Bruce
Mouat
Third
Player Photo
Grant
Hardie
Second
Player Photo
Bobby
Lammie
Lead
Player Photo
Hammy
McMillan Jr.
Shuster


Duluth
United States

Skip
Player Photo
John
Shuster
Third
Player Photo
Tyler
George
Second
Player Photo
Matt
Hamilton
Lead
Player Photo
John
Landsteiner
Ulsrud


Oslo
Norway

Skip
Player Photo
Thomas
Ulsrud
Third
Player Photo
Torger
Nergaard
Second
Player Photo
Christoffer
Svae
Lead
Player Photo
Haavard Vad
Petersson

Curling Scores

M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M6 -- Tue, Nov 19 -- 9:00am CET
SWE Final
RUS (6)
NOR Final
SUI (8)
GER Final
SCO (7)
ENG Final
ITA (6)
DEN Final
NED (10)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Sinclair Final
Richards (8)
M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 18 -- 3:30pm MT
Pahl Final
Tardi (8)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W5 -- Mon, Nov 18 -- 8:00pm CET
SCO Final
SWE 11  (9)
CZE Final
RUS (8)
EST Final
GER (EE)
DEN Final
LAT (9)
SUI 11  Final
NOR (9)
D: Canad Inns Mixed Doubles Championship
Portage la Prairie, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm CT
Moskaleva/Eremin Final
Jones/Laing (8)
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Krell Final
Kean (8)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 3:00pm AT
Howard Final
Murphy (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 10 -- Tue, Nov 19 -- 9:00am CET
HUN Final
ESP (10)
SVK Final
BUL 10  (EE)
FRA Final
ISR (EE)
WAL Final
CZE 10  (8)
LAT Final
LTU (10)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 9 -- Mon, Nov 18 -- 7:00pm CET
LTU Final
ITA (8)
POL Final
FIN 10  (9)
ENG Final
HUN (8)
SVK Final
ESP (10)
TUR Final
BLR (9)
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 6:00pm ET
Kiist Final
Burton (8)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 17 -- 4:00pm MT
Molnar Final
Park (5)
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 19 -- 3:30pm ET
Hutchinson Final
Armstrong (6)
J: Sherwood Park U21 Junior Mens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 2:00pm ET
Manson Final
Lozinsky (8)
Manson Final
Lozinsky (8)
: Sherwood Park U21 Junior Womens Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
Bakker Final
Lepine (8)
Vincent Final
Crough (7)
Cinnamon Final
Hartwell (5)
Wytrychowski Final
Bain (8)
: Sherwood Park U15 Junior Bonspiel
Sherwood Park, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Nov 17 -- 12:00pm MT
Davies 6th
Nedohin
Yamuch Final
Sawiak (6)
C: Euro Super League: Sweden
Jonkoping, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:30am CET
Petersson-Dahl  
Stordahl  
Smirnov  
Nibloe  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑