World Curling Report

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm PT
Shuster Final
Sturmay (EE)
McEwen Final
Morris (8)
Jacobs Final
Wood (5)
Calvert Final
Cotter (8)
Gushue Final
Dangerfield (7)
Epping Final
Geall (8)
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm AT
Arsenault 5th
Moore
Day 5th
Balsdon
Brunton 5th
Pinkney
Wilson 5th
Breen
M: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Bohn  
Vollman  
Ryan  
Grassie  
Lyburn  
Brundidge  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski 5th
Casper
Murray 5th
Tuma
W: USA Junior Women's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CT
Normandeau 5th
McMakin
Crotty 5th
Kitchens
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 6:00pm PT
Veiner 4th
Webb
Ginter 4th
DeJong
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton Final
Quiang (8)
Cherry Final
Haochen 10  (EE)
Harty Final
Egger (5)
van Amsterdam Final
Jiahong (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Meridian Canadian Open -- A Event

Jan 16 - 21, 2018
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Jennifer Jones
4
Wed 12:00pm
Loser to 15
SCORES
  [1]
Darcy Robertson
Darcy Robertson
6
Wed 8:00pm
Loser to 21
SCORES
  [9]
Allison Flaxey
Casey Scheidegger
Allison Flaxey
3
Wed 8:30am
Loser to 15
SCORES
 

  [2]

Allison Flaxey
9
Thu 4:00pm
Loser to 24
SCORES
  [13]
Silvana Tirinzoni
Qualifier
1
Tue 4:30pm
Loser to 16
SCORES
  [3]
Team Rocque
Team Rocque
Michelle Englot
5
Wed 4:00pm
Loser to 21
SCORES
  [10]
Val Sweeting
Michelle Englot
2
Tue 8:00pm
Loser to 16
SCORES
  [4]
Michelle Englot
Anna Hasselborg
1
Tue 4:30pm
Loser to 17
SCORES
  [5]
Anna Hasselborg
EunJung Kim
5
Wed 4:00pm
Loser to 22
SCORES
  [11]
Kerri Einarson
Chelsea Carey
Kerri Einarson
1
Tue 4:30pm
Loser to 17
SCORES
  [6]
Kerri Einarson
9
Thu 4:00pm
Loser to 23
SCORES
  [14]
Rachel Homan
Qualifier
4
Wed 12:00pm
Loser to 18
SCORES
  [7]
Rachel Homan
Jamie Sinclair
Rachel Homan
5
Wed 4:00pm
Loser to 22
SCORES
  [12]
Alina Paetz
Nina Roth
3
Wed 8:30am
Loser to 18
SCORES
  [8]
Nina Roth

Curling Scores

M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm PT
Shuster Final
Sturmay (EE)
McEwen Final
Morris (8)
Jacobs Final
Wood (5)
Calvert Final
Cotter (8)
Gushue Final
Dangerfield (7)
Epping Final
Geall (8)
W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Nov 22 -- 9:00pm AT
Arsenault 5th
Moore
Day 5th
Balsdon
Brunton 5th
Pinkney
Wilson 5th
Breen
M: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Bohn  
Vollman  
Ryan  
Grassie  
Lyburn  
Brundidge  
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 7 -- Fri, Nov 22 -- 1:30pm ET
Grattan Final
Roberge (EE)
Ferland Final
Bedard (7)
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SUI Final
RUS (10)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: BRZ -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
SCO Final
DEN (8)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm ET
Grabowski 5th
Casper
Murray 5th
Tuma
W: USA Junior Women's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CT
Normandeau 5th
McMakin
Crotty 5th
Kitchens
M: Lake View Credit Union Dawson Creek Cash Spiel
Dawson Creek, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Fri, Nov 22 -- 6:00pm PT
Veiner 4th
Webb
Ginter 4th
DeJong
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR2 -- Fri, Nov 22 -- 3:30pm MT
Hamilton Final
Quiang (8)
Cherry Final
Haochen 10  (EE)
Harty Final
Egger (5)
van Amsterdam Final
Jiahong (8)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 7:00pm CET
CZE Final
TUR (8)
POL Final
FIN 11  (8)
HUN Final
SVK (EE)
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑