World Curling Report

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Heidt Final
Wenzek (6)
Vavrek 8th
Park
Tardi Final
Hamilton (6)
Meachem 8th
Howard
Appelman 8th
Kanda
Geall Final
Ma (5)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Stubbs Final
Carey (7)
Sturmay 8th
Wilson
Wark Final
Kalk (7)
Sherrer 6th
Wang
Skrlik 8th
Berlando
Brown Final
Guo (7)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 1:30pm AT
Jones 6th
Stevens
Thomas 5th
Thompson
Fournier 5th
Violette
Howard 5th
Ouellette
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Birr 6th
Kean
Steep 6th
Wright
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Belcourt 6th
Gravelle
Armstrong 10  Final
Rettinger (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

ADVICS Cup -- Scores

Aug 9 - 12, 2019

<<<<  >>>>
Sun, Aug 11 -- 11:00pm -- Times shown as Eastern Time (ET) | Switch to WOMEN'S SCORES

Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  EE  Score 
Yusuke Morozumi
Nagano, JPN
     0  1  0  2  1  0  2  0  1  7  
Jongduk Park
Gangwon, KOR
   2  0  1  0  0  2  0  1  0  6  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
Yusuke
Morozumi
Third:
No Photo
Masaki
Iwai
Second:
No Photo
Ryotaro
Shukuya
Lead:
Player Photo
Kosuke
Morozumi
Fourth:
Player Photo
Jongduk
Park
Third:
Player Photo
Yoonho
Nam
Second:
No Photo
Minhyeon
Yoo
Lead:
No Photo
Jeongmin
Kim


Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Qiang Zou
Beijing, CHN
   1  4  0  1  3  0  X    9  
Yuta Matsumura
Kitami, JPN
     0  0  2  0  0  0  X    2  
View Game Details   Admin   REFRESH 

Skip:
Player Photo
De Jia
Zou
Third:
Player Photo

Second:
Player Photo

Lead:
Player Photo

Skip:
Player Photo
Yuta
Matsumura
Third:
Player Photo
Tetsuro
Shimizu
Second:
Player Photo
Yasumasa
Tanida
Lead:
Player Photo
Shinya
Abe


Show All Draws/Games | Switch to WOMEN'S SCORES

Curling Scores

M: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Heidt Final
Wenzek (6)
Vavrek 8th
Park
Tardi Final
Hamilton (6)
Meachem 8th
Howard
Appelman 8th
Kanda
Geall Final
Ma (5)
W: Red Deer Curling Classic
Red Deer, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 15 -- 9:30am MT
Stubbs Final
Carey (7)
Sturmay 8th
Wilson
Wark Final
Kalk (7)
Sherrer 6th
Wang
Skrlik 8th
Berlando
Brown Final
Guo (7)
M: Stu Sells 1824 Halifax Classic
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Fri, Nov 15 -- 1:30pm AT
Jones 6th
Stevens
Thomas 5th
Thompson
Fournier 5th
Violette
Howard 5th
Ouellette
M: Port Elgin Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Birr 6th
Kean
Steep 6th
Wright
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
SUI  
NED  
SCO  
NOR  
ITA  
RUS  
GER  
ENG  
SWE  
DEN  
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W1 -- Sat, Nov 16 -- 3:00pm CET
EST  
RUS  
DEN  
SWE  
SCO  
NOR  
SUI  
GER  
CZE  
LAT  
M: Port Elgin Seniors Superspiel
Port Elgin, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 15 -- 11:00am ET
Belcourt 6th
Gravelle
Armstrong 10  Final
Rettinger (6)
: Okotoks U18 Womens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am MT
Desormeau  
Jacques  
Johnston  
Northwood  
Molnar  
Dieckelt  
Park  
Finney  
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
TUR  
LTU  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Nov 16 -- 9:00am CET
ENG  
LTU  
TUR  
POL  
FIN  
SVK  
BLR  
HUN  
ITA  
ESP  
J: Okotoks U18 Mens Bonspiel
Okotoks, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Sat, Nov 16 -- 11:00am ET
Ballance  
Lacey  
Lis  
Kroker  
Wipf  
Burton  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑