Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 2:00am ET
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 10:00pm ET
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

International Bernese Ladies Cup -- Playoffs

Jan 8 - 11, 2015
Times shown as Central European Time (CET)
CHAMPIONSHIP
Andrea Schoepp

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [1]

Silvana Tirinzoni

Silvana Tirinzoni

Binia Feltscher
SF - Sun 11:15am
Loser to 14
SCORES
  [9]
Silvana Tirinzoni

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [2]

Binia Feltscher

Anna Hasselborg

EunJung Kim
CF - Sun 2:30pm
Loser Out
SCORES
  [13]
Alina Paetz

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [3]

EunJung Kim
Champion

Nina Roth

Alina Paetz
SF - Sun 11:15am
Loser to 14
SCORES
  [10]
Alina Paetz

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [4]

Alina Paetz

Lauren Gray
Binia Feltscher

CONSOLATION
CF - Sun 2:30pm
Loser Out
SCORES
  [14]

EunJung Kim

Lisa Gisler
EunJung Kim
Third Place

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [5]

Ursi Hegner

Ursi Hegner

Evgeniy Demkina
SF - Sun 11:15am
Loser Out
SCORES
  [11]
Ursi Hegner

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [6]

Evgeniy Demkina

Noemi Volkle

Hannah Fleming
CF - Sun 2:30pm
Loser Out
SCORES
  [15]
Hannah Fleming

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [7]

Hannah Fleming
Champion

Angelina Jensen

Linda Klimova
SF - Sun 11:15am
Loser Out
SCORES
  [12]
Hannah Fleming

QF - Sun 8:30am
Loser Out
SCORES
  [8]

Linda Klimova

Adonia Brunner

Curling Scores

M: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Tue, Nov 24 -- 3:00am AT
Kim 10  Final
Jeong 12  (EE)
Kim Final
Kim (9)
W: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Mon, Nov 23 -- 11:00pm AT
Kim Final
Gim (10)
Kim Final
Um (9)
B: U13 Teazer Light Nova Scota
Halifax, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Nov 22 -- 1:00pm AT
Blades Final
Hill (5)
Gwynne Timothy 11  Final
Davies (5)
D: Korean Curling Championships
Gangneung, KOR
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Nov 24 -- 3:30am AT
Park/Park  
Song/Jeon  
Kim/Moon  
Lee/Choi  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue wins Stu Sells 1824 Halifax Classic

Brad Gushue (photo by Anil Mungal) of St John's won 6-2 over Halifax's Matthew Manuel to continue winning streak to start 2020 season in the Atlantic bubble.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑