Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Fournier Final
Fenson (7)
Champ 7th
Ainsley
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown 4th
Cowan  Watch Live Curling!
Gim 3rd
Parent  Watch Live Curling!
Tabata 3rd
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 4th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge 6th
Doyon
Duguay Final
Girard (5)
Menard 6th
Leduc
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 2nd
Nikolov
Tubalkain 2nd
Huerlimann
Regza 2nd
Craik
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith 7th
Sigurdson
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe 7th
Grassie
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers 7th
Wasylik
Lott Final
Forrester 10  (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland 6th
Peterson
Robertson Final
Ursel (6)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

DEKALB Superspiel -- A Event

Nov 1 - 4, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Central Time (CT)
Laura Walker

Janelle Vachon
D3 - Fri 5:00pm
Loser to 26
SCORES
  [5]
Laura Walker

D1 - Fri 11:00am
Loser to 20
SCORES
  [1]

Talyia Tober

Talyia Tober

D6 - Sat 12:00pm
Loser to 27
SCORES
  [13]
Laura Walker

Sarah Daniels

Darcy Robertson

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 22
SCORES
  [6]
Darcy Robertson

D8 - Sat 6:00pm
Loser to 33
SCORES
  [17]

Beth Peterson
Qualifier

Ann Podoll
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 25
SCORES
  [7]
Beth Peterson

D1 - Fri 11:00am
Loser to 20
SCORES
  [2]

Serena Gray-Withers

Serena Gray-Withers
Kristy Watling

D6 - Sat 12:00pm
Loser to 28
SCORES
  [14]
Kristy Watling

Kristy Watling

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 22
SCORES
  [8]
Selena Sturmay

Theresa Cannon

Susan Dudt
D4 - Fri 8:00pm
Loser to 23
SCORES
  [9]
Meghan Walter

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 25
SCORES
  [3]

Meghan Walter

Meghan Walter

D6 - Sat 12:00pm
Loser to 30
SCORES
  [15]
Abby Ackland

Kayla Skrlik

Abby Ackland

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 19
SCORES
  [10]
Abby Ackland

D8 - Sat 6:00pm
Loser to 31
SCORES
  [18]

Amber Holland
Qualifier

D4 - Fri 8:00pm
Loser to 24
SCORES
  [11]
Mackenzie Zacharias

Mackenzie Zacharias

Lauren Horton

D6 - Sat 12:00pm
Loser to 29
SCORES
  [16]
Cora Farrell

Lauren Horton

D2 - Fri 2:00pm
Loser to 19
SCORES
  [12]
Lauren Horton

Curling Scores

M: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Fournier Final
Fenson (7)
Champ 7th
Ainsley
W: Stu Sells Toronto Tankard
Toronto, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 10:30am ET
Tirinzoni Final
Grandy (6)
Mann Final
Rozon (6)
Ladouceur Final
Jones (6)
W: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Sat, Oct 1 -- 9:00am PT
Brown 4th
Cowan  Watch Live Curling!
Gim 3rd
Parent  Watch Live Curling!
Tabata 3rd
Fujisawa  Watch Live Curling!
Skrlik 4th
Reese-Hansen  Watch Live Curling!
M: Prestige Hotels & Resorts Curling Classic
Vernon, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm PT
Yanagisawa Final
Tanaka (7) Watch Live Curling!
Pierce Final
Merklinger (4) Watch Live Curling!
Robillard Final
Shen (EE) Watch Live Curling!
de Jong Final
Geall (EE) Watch Live Curling!
Shuster Final
Blaser (8) Watch Live Curling!
Nobert Final
Hirata (7) Watch Live Curling!
M: Curling Stadium Alberta Curling Series
Leduc, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Sep 30 -- 8:00pm MT
Webb Final
Parent (7) Watch Live Curling!
Hartung Final
Kolody (5) Watch Live Curling!
Libbus Final
Burton (EE) Watch Live Curling!
Tao Final
Runciman (8) Watch Live Curling!
M: Invitation Valleyfield
Valleyfield, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 8 -- Sat, Oct 1 -- 11:30am ET
Roberge 6th
Doyon
Duguay Final
Girard (5)
Menard 6th
Leduc
M: Tallinn Mens International Challenger
Tallinn, EST
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 14 -- Sat, Oct 1 -- 7:15pm EET
Nyman 2nd
Nikolov
Tubalkain 2nd
Huerlimann
Regza 2nd
Craik
M: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 3 -- Sat, Oct 1 -- 10:00am CT
Smith 7th
Sigurdson
Calvert Final
Walter (5)
Wiebe 7th
Grassie
McDonald Final
Van Ryssel (4)
Chambers 7th
Wasylik
Lott Final
Forrester 10  (5)
W: Atkins Curling Supplies Classic
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 4 -- Sat, Oct 1 -- 2:00pm CT
Ackland 6th
Peterson
Robertson Final
Ursel (6)
M: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Quinlan  
McNeil Lamswood  
Smith  
O'Driscoll  
Young  
Symonds  
W: Boost National
North Bay, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Tue, Oct 4 -- 8:00am ET
Fujisawa  
Team Homan  
Jones  
McCarville  
Einarson  
Kim  
Wrana  
Duncan  
W: Rick Rowsell Classic
St. Johns, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Thu, Sep 29 -- 5:30pm NT
Strong  
Locke  
Hill  
Curtis  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Retornaz, Mooibroek into Stu Sells Toronto playoff round

Joel Retornaz (Photo: Celine Stucki, WCF) and Sam Mooibroek each won their respective A side brackets to become the first two qualifiers at the Stu Sells Toronto Tankard.

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑