World Curling Report

Curling Scores

W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am AT
Breen Final
Power (7)
Moore Final
Jones (6)
Balsdon 10  Final
Flanagan (4)
Pinkney Final
Mattatall (7)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert 4th
Morris
Shuster 4th
Dangerfield
Epping 4th
Cotter
Gushue 4th
Wood
Jacobs 4th
Sturmay
McEwen 4th
Geall
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer 4th
Kaufman
Barker 6th
Kezama
Skrlik 6th
Kalk
Schori 6th
Wang
Howard 5th
Wang
Anderson 6th
Martin
Streifel 6th
Hilker
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm CET
SUI Final
SCO (EE)
RUS Final
SWE (8)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe Final
Bedard (4)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ESP (EE)
FIN 12  Final
BLR (9)
ISR Final
SVK 10  (10)
LTU Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall  
Murray  
Grabowski  
Tuma  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Adam Casey: Events

Born: Aug 28, 1989
in Sevenmile Bay, Prince Edward Island
Resides: St. John's, Newfoundland / Labrador
Throws: Right
Profession: Student

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

    Curling Scores

    W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
    Windsor, NS
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am AT
    Breen Final
    Power (7)
    Moore Final
    Jones (6)
    Balsdon 10  Final
    Flanagan (4)
    Pinkney Final
    Mattatall (7)
    M: Ashley HomeStore Curling Classic
    Penticton, BC
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
    Calvert 4th
    Morris
    Shuster 4th
    Dangerfield
    Epping 4th
    Cotter
    Gushue 4th
    Wood
    Jacobs 4th
    Sturmay
    McEwen 4th
    Geall
    W: Boundary Ford Curling Classic
    Lloydminster, AB
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
    Sherrer 4th
    Kaufman
    Barker 6th
    Kezama
    Skrlik 6th
    Kalk
    Schori 6th
    Wang
    Howard 5th
    Wang
    Anderson 6th
    Martin
    Streifel 6th
    Hilker
    W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
    Helsingborg, SWE
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm CET
    SUI Final
    SCO (EE)
    RUS Final
    SWE (8)
    M: Challenge Casino de Charlevoix
    Clermont, QC
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
    Chandler Final
    Ferland (7)
    Munroe Final
    Bedard (4)
    M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
    Helsingborg, SWE
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
    SWE Final
    SCO (9)
    SUI Final
    DEN (9)
    W: The Sunova Spiel at East St. Paul
    Winnipeg, MB
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
    Watling  
    Hale  
    Walter  
    Ursel  
    Vachon  
    Workin  
    W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
    Helsingborg, SWE
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
    TUR Final
    ENG (9)
    ITA Final
    HUN (9)
    M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
    Helsingborg, SWE
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: QF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
    TUR Final
    ESP (EE)
    FIN 12  Final
    BLR (9)
    ISR Final
    SVK 10  (10)
    LTU Final
    HUN (9)
    M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
    Gananoque, ON
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
    Hall  
    Michaud  
    Holdaway  
    Blair  
    M: Black Diamond / High River Cash
    Black Diamond / High River, AB
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
    Jensen  
    Hamilton  
    Cookson  
    Cherry  
    Egger  
    Johnson  
    Jiahong  
    Manson  
    M: USA Junior Men's Qualifier #2
    Eveleth, MN
    Teams | Scores | Standings | Playoffs
    Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
    Randall  
    Murray  
    Grabowski  
    Tuma  
    Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

    Recent News

    Recent
    USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

    USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

    In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

    Curling Blogs

    Facebook Feed

    Twitter Feed

    To top ↑